Modes izrādē „Skaistuma Simpozijs” neordināras kolekcijas un īpaši veidota horeogrāfija

Modes izrādē „Skaistuma Simpozijs” neordināras kolekcijas un īpaši veidota horeogrāfija

21.07.2016

6. augusta vakarā, Liepājas modes svētku ietvaros no pulksten 20:00 līdz 22:00 mākslas un modes cienītājiem būs iespēja baudīt krāšņu modes izrādi „Skaistuma Simpozijs”, kura šogad pārsteigs ne tikai ar vietas izvēli, bet arīdzan neordinārām kolekcijām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Modes izrāde „Skaistuma Simpozijs” tiek veidota īpašā mākslas formā, pielāgojot to atbilstoši katra dizainera izstrādātajai vīzijai un sajūtām par kolekciju. „Tā nebūs visiem ierastā modes skate, bet gan modes izrāde, kurā dažādi stāsti savīsies vienā, izceļot gan kolekciju, gan arī pasniedzot katras kolekcijas ideju”, skaidro Liepājas modes svētku producente Tatjana Jaremčuka.

Izrāde norisināsies kultūrvēsturiskā vidē, atpūtas un darījumu centrā „Romas dārzs”, kas nesen ieguvusi jaunu dvesmu, saglabājot savu vēsturisko šarmu un dos arī izrādes apmeklētājiem neparastu amfiteātra atmosfēru. Modes izrādē būs iespēja baudīt starptautiski atzītu Latvijas un ārvalstu modes dizaineru zīmolus, kā arī neordināras un pārsteidzošas jauno mākslinieku kolekcijas, kuras neatstās vienaldzīgus.

Dizainere Karīna Krista Līkanse par kolekciju „Unfold”: „Atkritumi nav nekas vairāk kā pārmērības un ignorances blakusprodukts, ko mēs izmetam un ko mēs pasakām, ko mēs atstājam un mācām attapties, ka ir kas vairāk par to, ko mēs spējam saskatīt, sasmaržot un pagaršot, tāpēc, lai atspoguļotu mūsu liekulīgo, ne tik ekoloģiski draudzīgo attieksmi, kādu mēs uzburam savos instagram kontos, kolekcijā ir otrreizēji izmantoti sintētiskie sadzīves materiāli un neelpojoši audumi.”

Liepājas modes svētku ietvaros 6.augustā būs iespēja apmeklēt izstādi „Bērni pielaiko karjeru” atpūtas un darījumu centrā „Romas dārzs” no plkst. 12:00 – 22:00. Tāpat arī no plkst. 12:00 – 15:00 bērni un jaunieši varēs piedalīties radošajā darbnīcā „Drosme mācīties” Rožu laukumā, kuras laikā tapušie darbi piedalīsies konkursā. Turpat blakus darbosies estētikas darbnīcas. Spēkus un apķērību varēs izmēģināt „Blue Shock Race” kartingu trasē, kā arī „Boards Unlimited” piedāvās iespēju notestēt pasaulē vienīgo „Landboard  City” modeli, kas ražots Liepājā – atraktivāti meklējiet ar nosaukumu „Ar plecu pret  vēju”.  (Ieeja bez maksas)

Biļetes uz modes izrādi var iegādāties Biļešu paradīze kasēs, vai arī mājas lapā: www.bilesuparadize.lv. Pasākumu organizē estētikas izglītības studija bērniem un jauniešiem „Liepājas modes un mākslas studija”.  Modes svētki tiek rīkoti ar Liepājas pašvaldības, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.