Liepājas modes svētkos zīmols DACE BAHMANN prezentēs jauno rudens ziemas kolekciju „Out of Space”

Liepājas modes svētkos zīmols DACE BAHMANN prezentēs jauno rudens ziemas kolekciju „Out of Space”

05.08.2015

8. augustā pulksten 20:00 Liepājas teātrī notiks krāšņā modes izrāde „Skaistuma simpozijs”, kurā tiks demonstrētas 20 dažādu valstu modes dizaineru kolekcijas. Starp tām būs arī  modes dizaineres Daces Krieviņas-Bahmanes jaunā rudens/ziemas kolekcija “Out of Space”.

Modes dizainere Dace Krieviņa – ­Bahmane ir radījusi zīmolu DACE BAHMANN. Jau nedēļas nogalē zīmola jauno rudens/ziemas kolekciju „Out of Space” demonstrēs modes izrādē „Skaistuma simpozijs”.

 Kā nosaukums liecina, tad arī šajā apģērbu kolekcijā, turpinot zīmola iepriekšējās, gaisīgums kontrastē ar gravitāciju jeb romantiski sievišķais ir izveidojis tandēmu ar klasiska apģērba motīviem, kas aizgūti no vīriešu garderobes.

Apģērbu kolekcijas pamatā ir dabīgi materiāli ­ āda, zīds un vilna. Toņu gamma sakņojas piesātināti melnā, zemes zaļā un zilā krāsā, paplašinoties līdz pasteļtoņiem un tīri baltajam. “Out of Space” balstās uz kontrastējošiem krāsu un formu salikumiem, ko izceļ neona toņu detaļas un akcenti. Iedvesma krāsām ir aizgūta kā no kosmosa bezgalīgās tumsas, tā no gaismas ātruma un degošu zvaigžņu spozmes. Apģērbu ģeometriskās formas ir gan brīvi gaisīgas, gan stingri pieguļošas, nedaudz robustas. Kolekcija ir kā turpinājums un papildinājums iepriekšējām, tā sastāv no kleitām, biksēm, mēteļiem, žaketēm, svārkiem un citiem apģērbiem ģeometriskās formās.

Par iedvesmu kolekcijai ir kalpojušas 90­-to gadu sterilās, futūristiskās stila ievirzes modē un interjerā, fantazējot par nākotni un dzīvi ārpus vienas planētas. “Ar DACE BAHMANN apģērbu vēlos, lai sieviete izskatās un jūtas sievišķīga, bet tai pat laikā stingri turās pie zemes. Cenšos to panākt ar gaisīgā zīda un nedaudz raupjās ādas savienošanu, kas simbolizē tādu kā stabilu lidojumu. Šīs kolekcijas mērķis ir sajūta, ka valkātājas ar idejām un personības lidojumu atrodas kosmosā, bet ar kājām tomēr stingri turētās uz Zemes,” kolekciju “Out of Space” komentē dizainere Dace Krieviņa-Bahmane.

DACE BAHMANN apģērbu kolekcija “Out of Space” pierāda, ka apģērba izvēles un kombinēšanas ziņā nevajag pieturēties rāmjos: “Think out of box, be out of space*”. Katrs gads kosmosa zinātniekiem ir īpašs, jo tiek atklātas arvien jaunas planētas, sistēmas un galaktikas, šī apģērbu kolekcija aicina tās valkātājas arī atklāt arvien jaunas iespējamības savā garderobē.

*Domā ārpus kastes, esi ārpus telpas