Liepājas modes svētkos kinoteātrī „Balle” notiks lekcijas par modes dizainu

Liepājas modes svētkos kinoteātrī „Balle” notiks lekcijas par modes dizainu

07.08.2015

Liepājas modes svētku ietvaros sestdien, 8. augustā laika posmā no 11:00 līdz 15:00 kinoteātra „Balle” zālē notiks lekciju cikls „Apģērba dizaina loma ekonomikā un jaunākās tendences”. Ar savu pieredzi dalīsies modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs, ekonomiste Ilona Platonova, Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras vadītājs Aigars Bikše un modes māksliniece Asnāte Smeltere. Viņu stāstītais būs saistošs ne tikai topošajiem māksliniekiem un drēbniekiem, bet ikvienam interesentam, kas vēlas uzzināt, kā rodas iedvesma tērpu radīšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Lekciju saraksts:

11:00 – 12:00 modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs
Aleksandrs Pavlovs ne vien vada savu modes namu, veido tērpu kolekcijas, bet arī palīdz Latvijas sievietēm saposties, izkopt stila un gaumes izjūtu raidījumā „Ievas pārvērtības”. "Modelētājs, konstruktors, drēbnieks, stilists" tā sevi raksturo Latvijas Modes palātas modes mākslinieks Aleksandrs Pavlovs. Tikšanās ar viņu būs aizraujoša ikvienam interesentam, kas apmeklēs Liepājas modes svētku ietvaros notiekošās lekcijas. Turklāt Aleksandrs Pavlovs uz Liepāju ved kolekciju, kas ir īpaša visā zīmola ALEXANDER PAVLOVpastāvēšanā un tieši savā uzstāšanās reizē mākslinieks gan demonstrēs video par kolekcijas tapšanu, gan dalīsies personīgajā pieredzē, izveidojot un attīstot savu zīmolu ALEXANDER PAVLOV.

12:00 – 13:00 ekonomiste Ilona Platonova
Pēc izglītības ražošanas vadītāja (bakalaurs) un ekonomikas analītiķe (maģistrs). Ilonas Platonovas praktiskā pieredze tekstila nozarē aprobežojas ar desmitiem tūkstošu pasūtītu, izgatavotu un pārdotu tekstila izstrādājumu viesmīlības uzņēmumu vajadzībām, taču pēdējo trīs gadu darba pieredze Ekonomikas ministra birojā ļāva ne tikai iedziļināties nozares ikdienas problēmās (šuvēju pieejamība, tekstila materiālu iegāde no dažādām valstīm, konkurences īpatnības) , bet arī paskatīties uz nozari kopumā - tendences, attīstības perspektīvas. Izstrādājot Latvijas industriālo politiku, bija iespēja iepazīties arī ar nozares lielākajiem attīstības projektiem un regulāri tikties un pārrunāt izaicinājumus ar komersantiem tekstila nozarē, tāpat arī citās Latvijas nozarēs. Intensīva darba pieredze gandrīz 20 gadu garumā ļoti atšķirīgās sfērās ļauj paskatīties uz dažādu nozaru  problēmām citādāk, tāpēc Ilona Platonova lekcijās runās par to, kā ekonomikas un demogrāfijas makrotendences izmantot mikrobiznesā? „Uzskatu, ka biznesa vide ir ļoti līdzīga kā cilvēka organisms - ir gan lieli kauli, gan asinsrite, gan smalki kauliņi. Līdzīgi kā cilvēku ārstēšanā nepieciešamas ļoti plašas zināšanas, tāpat ir arī ar ekonomiku - reizēm dažiem veicās, bet pārējiem būtu labi ievērot noteiktas likumsakarības, tad izdodas veselīgi attīstīties”, stāsta Ilona Platonova. Svarīgi saprast, vai biznesa vērtība ir nauda? Vai tiešām nauda ir tā, kas nosaka visu? „Manuprāt, nē. Nauda ir tikai enerģijas izpausme. Domāju, ka daudzi radošo industriju pārstāvji savu veiksmi arī nevērtē peļņas lielumā, bet gan rod pavisam citu piepildījumu. Rosināšu paskatīties uz savu biznesu ar ekonomista skatu, taču neizsakot visu tikai ciparos”, atklāj lektore.

13:00 – 14:00 LMA Modes mākslas katedras vadītājs Aigars Bikše un LMA Dizaina nodaļas projektu vadītājs Jānis Gailītis
Viņu uzstāšanās tēma ir „Latvijas mākslas akadēmija Modes katedra, teorija un prakse.

14:00 – 15:00 modes māksliniece Asnāte Smeltere
Asnāte Smeltere ir viena no pirmajām modelēm, kas plašajai pasaulei ļāva iepazīt Latviju. Asnāte Smeltere ne tikai apmeklēs modes izrādi “Skaistuma simpozijs” un izstādi/pārdošanu “Atklājums!”, bet arī pati uzstāsies ar lekciju, daloties savās atmiņās par Latvijas modi padomju gados un pieredzē, kas gūta, veidojot savu salonu.
Asnātes Smelteres pieredze modes pasaulē aizsākās, strādājot Rīgas modeļu namā. Tā veidotās skates augstās profesionalitātes dēļ savā laikā bija pazīstamas gan Padomju Savienībā, gan tālu aiz tās robežām. “Es nepārspīlēšu sakot, ka sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados Rīga diktēja modi visā plašajā Padomju Savienībā. Rīgas Modeļu nama modelētāji veidoja dizainu apģērbam, kas tika izrādīts ne tikai modes skatēs un modes izstādēs, bet arī nonāca masu ražošanā. Mūsu “Rīgas audums” ražoja tādus audumus, par ko ir vērts sarīkot atsevišķu izstādi, savukārt Latvijas šūšanas fabrikas apģērba visu PSRS”, tā Asnāte Smeltere teica, atklājot pirmā Latvijas modes žurnāla “Rīgas Modes” izstādi 2013. gadā.
Asnāte Smeltere dalīsies pieredzē par "SALONS A" izveidi, kā arī par periodu, kad mēģināju ielikt etnogrāfiskos akcentus modernajā tērpā.

Dalība lekcijās 5 eiro.
Studentiem, uzrādot apliecības, ieeja bez maksas.

Liepājas modes svētku organizēšanu līdzfinansē Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pašvaldība, atbalsta 40 dažādas organizācijas, informatīvu atbalstu nodrošina Rietumu Radio, laikraksts „Kurzemes Vārds” un portāls „liepajniekiem.lv”.