Liepājas modes svētki jau rīt!

Liepājas modes svētki jau rīt!

07.08.2015

Ar Latvijas un ārvalstu modes dizaineru un modes zīmolu pārstāvju ierašanos Liepājā, sestdien, 8.augustā tiks svinēti jau otrie Liepājas modes svētki. No 10:00 līdz 17:00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks līdz šim vērienīgākā modes un dizaina izstāde „Atklājums!”. No 11:00 līdz 15:00 kinoteātra „Balle” zālē notiks lekciju cikls „Apģērba dizaina loma ekonomikā un jaunākās tendences”. Krāšņā modes izrāde „Skaistuma simpozijs” ikvienu pārsteigs Liepājas teātrī no pulksten 20:00 – 22:00.

Izstādes/pārdošanas „Atklājums!” uzdevums ir prezentēt gan Liepājā radīto dizainu, gan liepājniekiem un pilsētas viesiem dot iespēju novērtēt zīmolus, kas veidoti citviet Latvijā, turklāt izstādē piedalīsies dalībnieki arī no Lietuvas. Izstādē/pārdošanā „Atklājums!” savas preces un pakalpojumus prezentēs „Blue Shock Bike” un „Blue Shock Race”, Ilze Žaime, radošā telpa „Ideju bode”, „Felt Style”, „Lickstarter pussycat panties”, bērnu apģērbu piedāvās „Zaza Couture”, SIA „Posad” un SIA „Sanfashion”, „Stila lietas”, „Studio Vulgaris”, SIA „Omsa”, „From bee with love, zīmolos ALEXANDER PAVLOV, Toks Visoks, OŽKa, zīmols „I like me”, Jurate Česnaite, zīmols „Nešalta” un „Zefiras”, Venden, „Taste Latvia” prezentēs tādus modes māksliniekus un Latvijas zīmolus, kā Natālija Jansone, Coo Culte, Cinnamons atelier, Reinis Ratnieks, Hebe, Petra, Aristocrat Kids, Buduart, wowowo, 3wind knot, Ginta, Munio,An&angel. 

Izstādes noformējumā tiks izmantotas liela izmēra vadu spoles jeb saivas, kas veido galveno izstādes noformējuma akcentu. Par šādu iespēju Liepājas modes svētku organizētāji lielu paldies saka uzņēmumiem „Vega 1” un „Kesto”. Izstādes noformējumu papildinās kokaudzētavā „Īve” rūpīgi audzēties koki un krūmi, kas piešķirs īpašu atmosfēru Liepājas Latviešu biedrības namā notiekošajai izstādei. Izstāde ir bez maksas.

Laika posmā no 11:00 līdz 15:00 kinoteātra „Balle” zālē notiks lekciju cikls „Apģērba dizaina loma ekonomikā un jaunākās tendences”. Ar savu pieredzi dalīsies modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs, ekonomiste Ilona Platonova, Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras vadītājs Aigars Bikše un modes māksliniece Asnāte Smeltere.  Asnāte Smeltere ir Liepājas modes svētku Goda viešņa. Asnātes Smelteres pieredze modes pasaulē aizsākās, strādājot Rīgas modeļu namā. Tā veidotās skates augstās profesionalitātes dēļ savā laikā bija pazīstamas gan Padomju Savienībā, gan tālu aiz tās robežām.

Lektoru stāstītais būs saistošs ne tikai topošajiem māksliniekiem un drēbniekiem, bet ikvienam interesentam, kas vēlas uzzināt, kā rodas iedvesma tērpu radīšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Arī šogad tā notiks Liepājas teātrī, lai pārsteigtu ikvienu skatītāju ne tikai ar modes dizaineru kolekcijām, bet arī īpaši veidoto skatuves noformējumu un projekcijām, kas kļuvušas par modes izrādes „Skaistuma simpozijs” vizītkarti. Modes izrāde ir svētku kulminācija, kas vienkopus pulcē Latvijā un starptautiski atzītus modes māksliniekus. Krāšņā un īpaši režisētā izrādē tiek dota iespēja novērtēt 20 dažādas apģērba un aksesuāru kolekcijas.  Tie ir vairāki simti tērpu, kas tiks pasniegti atbilstoši katra dizainera izstrādātajai vīzijai un idejai. Liepājas teātrī notiekošajā krāšņajā pasākumā dalību apstiprinājuši tādi mākslinieki un modes zīmoli, kā DACE BAHMANN,ALEXANDER PAVLOV,Liucija Kvasyte (LT), ŠEILA (LV), TURK (EST), LaLi (LV), Ieva Mežule (Latvijas mākslas akadēmija), Agne Kuzmickaite (LT), kā arī Reinis Ratnieks, Arvils Linde un stiliste Iveta Vecmane, Anastasia Bobro (RU), Iļja Buličevs (LV), zīmols „Leny Tomy Factory” (LV), Liene Petrovica (Liepāja), Simonashum (Liepāja), Ilze Muciņa (Taizemē dzīvojoša liepājniece),  (Una Bērziņa (LV) unc.

Liepājas modes svētki šogad notiek ar Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu, kā arī nozīmīgs ir to uzņēmumu ieguldījums, kas nodrošina iespēju Liepājas modes svētkus veidot jaunā kvalitātē un mērogā.