Liepājas Modes svētki 2016 pārsteigs ar vēl nebijušu pasākumu kopumu

Liepājas Modes svētki 2016 pārsteigs ar vēl nebijušu pasākumu kopumu

09.06.2016

Šī gada 6. augustā jau trešo reizi Liepājā norisināsies Liepājas modes svētki, kuri šogad piedāvās iesaistīties trīs dažādos notikumos. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja redzēt krāšņu, starptautisku modes izrādi „Skaistuma Simpozijs”, kura notiks vienā no Liepājas ievērojamākajiem vēsturiskajiem objektiem – atpūtas un darījumu centrā „Romas dārzs”, bez maksas apmeklēt izstādi „Bērni pielaiko karjeru”, kā arī iesaistīties radošajās darbnīcās „Drosme mācīties”, kuru ietvaros norisināsies mākslas un dizaina darbu konkurss.

„Šogad Liepājas modes svētkos vēlamies vērst uzmanību ģimeniskām vērtībām,  kā arī etiķetes, estētikas un labu manieru nozīmi ikdienā. Uzdevums ir  izcelt personību, kas neslēpjas aiz estētikas, bet to pielieto un apzinās savas spējas. Ar izstādes „Bērni pielaiko karjeru” un  radošajām darbnīcām mēs vēlamies iedvesmot bērnus un jauniešus izzināt savus talantus, lai nākotnē veidotu un plānotu veiksmīgu karjeru viņiem interesējošās nozarēs”, stāsta Liepājas modes svētku producente Tatjana Jaremčuka.

Katru gadu modes izrādei „Skaistuma Simpozijs” tiek piemeklēta kāda īpaša kultūrvide. Šogad izrāde norisināsies vienā no Liepājas vēsturiskajiem objektiem – atpūtas un darījumu centrā „Romas dārzs”. Izrādes koncepts ir mākslas forma, kura ietvers dažādus stāstus  savijoties vienā, atspoguļojot katra modes dizainera kolekciju un tās ideju  īpašā horeogrāfijā.  Modes izrāde atainos starptautiska mēroga radošumu un kvalitāti, kura būs saistoša ne tikai modes industrijas pārstāvjiem, bet arī pieejama ikvienam mākslas cienītājam.

Projekta – izstādē „Bērni pielaiko karjeru” iesaistītas astoņas, Latvijā zināmas personības, dažādu profesiju pārstāvji, kuru sasniegumi ir starptautiski novērtēti, apliecinot, ka neatlaidība un drosme ir viena no panākumu atslēgām. Izstādes radīšanas procesā, iesaistītās personības kopā ar bērniem ieskatījās viņu profesijas darba ikdienā, kura rezultāts būs atspoguļots vizuāli pārsteidzošā ekspozīcijā atpūtas un darījumu centrā „Romas dārzs” 2016. gada  6.augustā Liepājas modes svētku ietvaros un līdz 2017. gada 2. janvārim T/C „Baata”, koncertzālē „Lielais dzintars” un tuvākajos novadu sabiedriskajos un attīstības centros.

Savukārt  dienas gaitā,  radošajās darbnīcās „Drosme mācīties” ikviens varēs  piedalīties dažādās aktivitātēs Rožu laukumā. Vēršot uzmanību ģimeniskām vērtībām, etiķetes, estētikas un labu manieru nozīmi ikdienā, būs iespēja apgūt noderīgas iemaņas estētikas darbnīcās, kā arī  izstādes „Bērni pielaiko karjeru” ietvaros bērni un jaunieši varēs radoši izpausties mākslas un dizaina darbu konkursā – “Mana sapņu profesija”un aktīvi atpūsties „Blue Shock Race” kartingu trasē.

Pasākumu organizē estētikas izglītības studija bērniem un jauniešiem „Liepājas modes un mākslas studija”.  Modes svētki tiek rīkoti ar Liepājas pašvaldības, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Vairāk informācijas par Liepājas modes svētkiem: www.liepajasmode.lv.